Better Together: #StayHome #StaySafe | New Season: Spring/Summer 2020 is Now Online!

YAZ FRAGMANI

Modumuz yüksek, enerjimiz maksimumda! Yaz demek, motivasyonla giyinmek, eve girmemek, alabildiğine gezmek demek! Hal böyle olunca giydiklerimiz de ruh halimizden etkileniyor, trendler rotasını pozitif hissiyatlara dönüyor. Biz de 2019 İlkbahar/Yaz sezonundan en optimist trendleri sizin için derledik.

Egzersiz saati

Eşofman üstleri, spor ceketleri, kasketler, vizörler…. Belli bu yaz sokaklar beden eğitimi dersine dönecek. Geçtiğimiz sezonların aksine, güncel modada şık aksesuarlarla kombinlenen sportif parçalar Birelin koleksiyonunda yeşilin en hit tonunda servis ediliyor. Üstelik yeşilin yanına eklenen bej ve siyah şeritler tasarımın albenisini maksimuma çıkarıyor.

Geometri tutkusu

Piet Mondrian ismine aşina mısınız? Kendisi 1872-1944 yılları arasında yaşamış ve bilhassa De Stijl akımıyla anılan geometri düşkünü bir ressam. Üstadın takıntılı olduğu son derece muntazam dikey ve yatay hatlar, eserlerinin ortak paydası. Birelin’in etek ucuna doğru genişleyen, üç geometrik parçadan oluşan bu elbisesi de 2019 İlkbahar/Yaz sezonunun Top 5’ine giren geometri trendine en az Mondrian tabloları kadar uyumlu. Geometriyi yücelten tasarımlarda stil iddiasını bir üst mertebeye taşımak yine yine geometrik, mesela aksesuarlar seçin. Mesela daire formlu çantalar ya da yuvarlak ahşap topuklu terlikler…

 

Gardıroptaki botanik

Yemyeşil doğanın insan psikoloji üzerindeki etkisi kanıtlı. Peki ya bu doğanın baskı olarak donattığı giysilerin? Yüksek modanın kadrajında sıkça gördüğümüz botanik baskıları, Birelin’de de saten kumaşlara ve şifonlara uygulanarak elbise formunda karşımıza çıkıyor. Haftanın yedi günü ve her saatina uyum sağlayan bu desenin alamet-i farikası, adaptasyon gücünün bir hayli yüksek olması.

 

Üzerime kon

Hiç kuşkusuz ki kuştüyleri ve pastel renkler, modanın gelmiş geçmiş en iyimser iki trendi. Üstelik bu iki ayrıntı bir araya geldiğinde bir optimizm kombosu yakalamamak elde değil. Birelin’de büstiyerleri, üstleri ve elbiseleri süsleyen bu ikili, hem giyeni hem de göreni iyi hissettirme garantili. Kimileri bu gösterişli akıma biraz mesafeli durabilir. Ancak yeni başlayanlar için de bir tavsiyemiz var: Kuştüyü ile dekore edilmiş pastel tonlardaki parçaları maskülen siyah blazer ceketler, bol kesim siyah kumaş pantolonlar ya da jean’ler ve sneaker’larla, makosenlerle eşleştirin. Böylece dikkat çekicilik dozunu bir kademe indirmiş olursunuz. 

 

Stüdyo 54

Işıltı, canlı renkler, çizgiler, dinamizm ve karizma! 1960’lı yılların Studio 54 siluetini tasvir etmek için bu kelimeler yeterli olacaktır. Bu akımda Edie Sedgwick, Liza Minelli, Nico ve Bianca Jagger ilham perimiz. Onların stilinden gidiyor, trendlerini esin panomuzdan eksik etmiyoruz. Birelin’in 2019 İlkbahar/Yaz koleksiyonuyla sunduğu pembe, sarı, turuncu, mavi ve lacivert çizgilerin tamamen pullarla işlendiği etek ve üst takımı da Studio 54 atmosferinin üniforması olmaya aday.

Close

BİRELİN

Affordable Luxury

Close

Giriş Yap

Close

Sepetim (0)

Sepetiniz boş Sepette ürün yok.

BİRELİN

Affordable Luxury