Birelin; 1930’lu yıllardan itibaren yüksek kalite el işçiliği ve dikiş bilgisi ile ulaşılabilir  lüks ve kalite anlayışıyla hareket eden zanaatkar ailenin 3. kuşağı Günay Birel’in kaliteden ödün vermeyen  sanayi kimliğinin ilk marka açılımı  olarak Fransa’da doğdu.

Geçmişinden  gelen Haute Couture (kaliteli/özenli terzilik) anlayışını daima öncelikleri arasında tutan Birelin, seçkin, elegan  bugünü takip eden zamansız tasarımları ve vizyonuyla kalitenin modadaki adresi  olarak konumlandı ve perakende sektörüne yeni bir soluk getirdi.

Kullandığı yüksek kalite kumaşları, kusursuz dikiş detayları , feminen ve sofistike çizgisi  Birelin’in en önemli farklarından…

Birelin , eski dönemlerin ikonikleşmiş parçalarından aldığı ilhamla dinamikleri sürekli değişen perakende  sektöründe hızla zamansız modanın kaliteli adresi haline geldi.

Birelin yaratılan hikayelerle farklı kadın kimliklerine hitap eden bütünleşik koleksiyonlarını, Dünya’nın farklı noktalarında özel mağazacılık deneyiminde ve web sitesinde tüketiciyle buluşturuyor.

Birelin’in yüksek kaliteye odaklanan üretimi  Şişli ve Samsun’da bulunan 150 kişinin çalıştığı 2 fabrikalarında gerçekleşiyor.